Velkommen til vår nye lesekrok

Velkommen til vår nye lesekrok

Nå kan du stresse ned og koble litt av i vår splitter nye lesekrok i kantina. Se bilder av hvor fint det har blitt her.

Det hele startet med at vår norsklærer Kjersti syntes det var for galt å kaste gode bøker som ikke hadde fått seg nye eiere på et loppemarked. Og siden vi ikke har et bibliotek her på skolen fikk hun en strålende idé.

– Kroken i kantina var ledig for plassering av bokhyller, forteller Kjersti.

Markedssjef Belinda brettet straks opp ermene og tok seg av interiøret og selve utformingen av lesekroken. Nå har det blitt et sted der du ta en pust i bakken og låne en bok dersom du finner noe som vekker leselysten.

– Målet er at våre elever finner et sted der de kan slappe av. Vi vet at mange er stresset, og kanskje de finner en spennende bok å titte i. De kan ta dem med seg, og legge dem tilbake. Blir noen borte, er det ikke krise. Vi har nok av bøker å erstatte tap med.

På sikt kan man også tenke at folk tar med seg en bok og legger igjen en de har selv. Dette ikke er uvanlig blant backpacker kafeer i hele verden.

Bøker i hylle